Zkušenosti s mySASY

0. díl: Začínáme (zvažování, informace, rozhodnutí, objednávka)

Jak začít s mySASY? Zájem o systém mySASY vzbudil jeden z videoseminářů, následovalo prohlédnutí webů mySASY a poté rozhodnutí tento projekt vyzkoušet. Začínáme od nuly. Vyzkoušením systému po dobu jednoho měsíce, stanovením tréninkového profilu a pak rozhodnutím co dál. To vše za cenu, která peněženky příliš nezatíží... Více v následujícím videu.

Začínáme

1. díl: První měření (zapojení zařízení, instalace aplikace, párování, první měření)

Začínáme s minimem - službou stanovení tréninkového profilu v rámci cca 1 měsíce používání systému mySASY a pořízením hrudního pásu. Hrudní pás; smartphone, nebo tablet; stažení aplikace; propojení zařízení; způsob měření; přihlášení do klientského prostředí; první měření. To jsou úvodní kroky, které přibližujeme v následujícím videu.

01_cykloseminare_mysasy

2. díl: Trocha teorie úvodem / superkompenzace

Zahájili jsme sledování variability srdeční frekvence a pro vyhodnocení a stanovení našeho tréninkového profilu potřebujeme data z několika úvodních měření. V mezičase tedy můžeme nastudovat základní teoretické informace, které objasní co sledujeme a co bude výstupem našich měření. Pochopit podstatu zanmená seznámit se blíže s pojmem "superkompenzace".

02_cykloseminare_mysasy

3. díl: Dílčí měření, superkompenzace, tréninkový profil, sběr dat

Máme za sebou několik úvodních měření a zjistili jsme, že technické nároky na obsluhu jsou minimální. Prováděli jsme ranní měření, po osmi měřeních aplikace začala vyhodnocovat vliv zátěže na náš organismus (superkompenzace), po patnácti měřeních byl vypočítán náš tréninkový profil a máme obecnou informaci o tom, co může na stav naší trénovanosti působit pozitivni a co rizikově. Před námi je rozhodnutí, zda nám stačí určení tréninkového profilu, nebo chceme diagnostiku využívat i nadále.

03_cykloseminare_mysasy

4. díl: Využití diagnostiky mySASY v řízení tréninku

Po úvodním měsíci použití diagnostiky mySASY je vypočítán tréninkový profil a k dispozici jsou doporučení, která mají vliv na plánování tréninkových aktivit. Jak je do tréninkového plánu začlenit? Čím začít a na co se zaměřit? Které informace jsou využitelné okamžitě a které až po nasbírání dalších zkušeností?

04_cykloseminare_mysasy

5. díl: Tréninková kapacita

2D graf naměřených hodnot a jejich význam. Základní parametry pro změny, úpravy, tvorbu tréninkových plánů.

05_cykloseminare_mysasy

6. díl: Poradna

Prostřednictvím formuláře, který je dostupný zde na webu v pravém bočním menu vkládáte vy, diváci, dotazy vztahující se k použití diagnostiky mySASY. Z nich vybírám takové otázky, které si sám kladu a výsledky mých konzultací s autory diagnostiky mySASY jsou nyní k dispozici i vám. Průběžně doplňovaná videa typu "poradna" jsou nyní k dispozici i vám: http://www.cykloseminare.cz/projekt-mysasy/

7. díl: Informační zdroje

Variabilita srdeční frekvence dostává stále větší prostor a začíná se řadit mezi nástroje standrdně využívanými různými trenéry. Dokládá to nejen větší prostor věnovaný HRV na stránkách odborných časopisů, ale i rostoucí zájem o krátká videa typu poradna. Více informací zazní ve videu níže.

07_cykloseminare_mysasy