Archiv 2018

OnAir 51 - Radim Šlachta - mySASY / představení projektu

Ve videosemináři vám Radim Šlachta podrobně popisuje projekt mySASY. Projekt je zaměřen na využití variability srdeční frekvence ve sportovním tréninku a význam informací o dlouhodobé a aktuální tréninkové kapacitě pro zefektivnění tréninkového procesu. Posledních 30 minut pořadu má charakter poradny. V této části reaguje lektor na konkrétní dotazy diváků.

OnAir 50 - Radek Beneš - Pavé Tour, kolem Flander, Paříž Roubaix, Lawi Tour

Videoseminář s Radkem Benešem, který přibližuje akce Pavé Tour Milovice 2018, kolem Flander 2018, Paříž - Roubaix 2018, Lawi Tour 2018 z pohledu pořadatele závodů, hobby cyklisty, diváka. Pořad je zároveň pozvánkou na cyklistický závod Lawi Tour a přináší podrobnější informace k této cyklistické akci.

OnAir 49 - Robert Kleiner - Jak trénovat pomocí wattů III.

Prezentace konkrétních wattmetrů, jejich specifik a ceny; novinky na poli wattmetrů a v plánování tréninků pomocí wattů; aktualní dění na trhu s wattmetry a odhad dalšího vývoje; prezentace wattového centra a poradenských služeb spojená s pozvánkou pro diváky Cykloseminářů; přehled novinek v oboru; využití wattmetru v přípravě na závodní sezónu u těch, kteří wattmetr mají, nebo plánují jeho pořízení a v neposlední řadě reakce na dotazy diváků. To vše tvoří obsah videosemináře, kterým vás provádí Robert Kleiner. 

OnAir 48 - Pavel Štědrý - Nastavení posedu II.

Videoseminář podává obecné informace o přínosech a specifických postupech při nastavování optimálního cyklistického posedu. Konkrétně se věnujeme metodice, která se skrývá pod značkou Specialized Retül. Přibližuje, jak proces hledání optimálního posedu vypadá; komu je určen; jak se projeví v závodech, v tréninku, při cyklistických vyjížďkách. Tématem diváky provází Pavel Štědrý, který pečuje mimo jiné i o naše profesionální cyklisty pohybující se v nejvyších patrech cyklistických soutěží. Videoseminář navazuje na dubnové vysílání, které je vám také k dispozici v Archivu (OnAir 46).

OnAir 47 - Petr Kubias - Cyklistická akademie Romana Kreuzigera / MČR a SR v silniční cyklistice 2018

Petr Kubias ve videosemináři představuje vznik, fungování a cíle cyklistické akademie nesoucí jméno Romana Kreuzigera. Nahlíží do zákulisí a představuje různé aspekty tohoto projektu. Jméno Petra Kubiase je zároveň spojeno s mistrovstvím České republiky a Slovenské republiky v silniční cyklistice 2018 a videoseminář přiblížuje také tuto aktivitu. Nabízí informace určené závodníkům i divákům a konkrétní aktivity, které můžete při návštěvě této akce využít. 

OnAir 46 - Pavel Štědrý - Specialized Retül

Videoseminář podává obecné informace o přínosech a specifických postupech při nastavování optimálního cyklistického posedu. Konkrétně se věnujeme metodice, která se skrývá pod značkou Specialized Retül. Přibližuje, jak proces hledání optimálního posedu vypadá; komu je určen; jak se projeví v závodech, v tréninku, při cyklistických vyjížďkách. Tématem diváky provází Pavel Štědrý, který pečuje mimo jiné i o naše profesionální cyklisty pohybující se v nejvyších patrech cyklistických soutěží.

OnAir 45 - Radek Beneš - Pavé Tour Milovice / Lawi Tour / výroba cyklistických trofejí

Rozhovor s Radkem Benešem, který stojí v čele týmu pořadatelů cyklistických akcí Pavé Tour Milovice a Lawi Tour. Povídání o konkrétních cyklistických akcích ve spojení se závodnickou technikou a taktikou a  také obecně o závodnické taktice a technice a jejich vlivu na výsledky. Rozhovor o kvalitě silničních cyklistických závodů v ČR a o pojmech "hobby cyklista" a "výkonnostní cyklista". Koníčkem Radka Beneše je také výroba cyklistických trofejí. Konkrétní trofeje a postup jejich výroby jsou prezentovány ve druhé části videosemináře.

OnAir 44 - Blanka Procházková - Redukce hmotnosti

Nejen cyklisté často řeší optimální závodní hmotnost a snaží se zbavovat přebytečných kilogramů. Snaha redukovat hmotnost pozitivně korespomduje s tréninkovými aktivitami v zimních a jarních měsících, kdy většina z nich probíhá v nižších intezitách. Negativně se na ní může podepsat nevhodně sestavený jídelníček, jeho špatné načasování a naše nesprávné stravovací návyky. Jak efektivně snižovat hmotnost vám přibližuje nutriční terapeutka Blanka Procházková. Program videosemináře vychází z jejich letitých zkušenosti a dotazů zaslaných diváky.