Archiv 2016

OnAir 31 - Ondřej Vojtěchovský - Poradna

60 minut, ve kterých cyklistický trenér Ondřej Vojtěchovský reaguje na dotazy diváků.

OnAir 30 - Ondřej Vojtěchovský - Nové testové a vyšetřovací metody

Videoseminář vám představí více i méně známé, tradiční i nově zaváděné, ustupující i s očekáváním prosazované... testové a vyšetřovací metody monitorující sportovce. Hovořit budeme o laktátu a tepové frekvenci, spirometrii a spiroergometrii, měření srdečního výdeje, infračervené spektroskopické oxymetrii, nepřímém měření celkové transportní kapacity krve. Připraven pro vás máme přehled jednotlivých metod. Odborné informace jsou představeny laicky srozumitelným jazykem a vy tak budete moci dát nový rozměr své sportovní přípravě.

OnAir 29 - Blanka Procházková - Výživové doplňky a jejich alternativy

Co lze vyčíst ze složení výživových doplňků? Jak podle těchto informací zjistit, k čemu je vhodný a kdy jej použít? Jaké doplňky použít před / v průběhu / po sportovním výkonu? Mají různé sportovní tyčinky, gely a další "traťovky" jiné (ne-chemické) alternativy? Jak by vypadala ideální "traťovka" a v které fázi výkonu ji konzumovat? U kterých výživových doplňků je poměr cena: výsledný efekt ještě přijatelný a u kterých je cena přemrštěná? Jsou některé z nich zcela zbytečné? Pokud vás zajímají odpovědi na výše uvedené otázky, uslyšíte je v tomto videosemináři.

OnAir 28 - Jiří Dostal - Laktát a laktátová křivka

Přiblížíme vám význam laktátu a vyšetření laktátové křivky pro řízení sportovního tréninku. Ve videosemináři je prezentováno co je to laktát a jakým způsobem se v těle / krvi tvoří. Vysvětlujeme, jak se měří hladina laktátu v krvi. Debatujeme nad tím, jaké informace naměřený údaj nese, jaké nést nemůže a jaké možná nese a do jaké míry je možné trénink v terénu řídit na základě údajů naměřených v laboratoři. Přiblížujeme, jaký význam tomuto údaji sportovci připisují a řekneme si zda oprávněně či neoprávněně.

OnAir 27 - Ondřej Vojtěchovský - Poradna Ondřeje Vojtěchovského

60 minut, ve kterých cyklistický trenér Ondřej Vojtěchovský reaguje na dotazy diváků.

OnAir 26 - Dagmar Mostecká - Poradna

60 minut, ve kterých fyzioterapeutka reaguje na dotazy diváků.

OnAir 25 - Blanka Procházková - Poradna

60 minut, ve kterých nutriční terapeutka reaguje na dotazy zaslané diváky.

OnAir 24 - Ondřej Vojtěchovský - Poradna

60 minut, ve kterých se trenér věnuje výhradně dotazům diváků. Ve vysílání uslyšíte komentář odborníka, který reaguje na dotazy vztahující se k problematice sportovního tréninku. Na rozdíl od realizovaných videoseminářů se tentokrát nejedná o jedno nosné téma, ale o příležitost poslechnout si reakce trenéra cyklistiky na dotazy cyklistů různých výkonnostních skupin.

OnAir 23 - Ondřej Vojtěchovský - Posilování

V poslední době můžeme na poli sportovní přípravy pozorovat snahy o určitý "návrat zpět". K uměle vytvořeným doplňkům výživy hledají sportovci přírodní alternativy; z posilovny a od cvičení s železnými kotouči odchází do cvičebních sálů, nebo domů a hledají různé postupy pro cvičení s vlastním tělem, s vlastní vahou a snaží se lépe poznat své tělo a jeho reakce na různé způsoby zátěže. V reakcích na videosemináře věnované CoreTrainingu někteří sdělovali, že trénink, u kterého se nezapotí a neunaví není tréninkem v pravém slova smyslu. Nejen těmto sportovcům je určen videoseminář na téma Posilování. Na krátkých videozáznamech uvidíte několik komentovaných cviků vycházejících z jógy podle Iyengara, které nejen protahují, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale především na posílená hlubokého stabilizačního systému. A posilují ho na rozdíl od běžně používaných cviků nikoliv ve zkrácení, ale v maximálním protažení svalů.

OnAir 22 - Dagmar Mostecká - Analýza běžeckého tréninku

Komentář odborníka, názorné ukázky v prezentaci, na fotografiích, ve videích... To vše je obsahem videosemináře s názvem Analýza běhu. Podrobně je popsán běžecký styl – ideální běžecký styl, odchylky a následky, možnosti korekce a cvičení. Videoseminář nabízí podrobný pohled na běžeckou techniku. Ukazuje nejčastější chyby, které vedou k obtížím a zraněním z přetížení a způsoby nápravy. Názorné ukázky jsou převzaty z analýzy běhu, kterou provádí fyzioterapeuti v rehabilitaci Be Balanced.

OnAir 21 - Ondřej Vojtěchovský - Tréninkový rok, novinky v tréninku cyklistů

Videoseminář přibližuje tréninkový rok cyklisty. Prezentována jsou specifika a zaměření tréninku v jednotlivých měsících kalendářního roku u cyklistů profi/  hobby. Představeny jsou základní chyby, kterých se trénující cyklisté nejčastěji v různých obdobích ročního tréninkového cyklu dopouští. Různé tréninkové prvky jsou zasazeny do různých časových úseků tak, abyste si byli schopni sestavit alespoň základní tréninkový plán a pokud máte tréninkové plány sestavovány druhou osobou, tak aby vám byla jasná jejich struktura.